Německý boxer

23. srpna 2008 v 11:11 |  Zvířata

Německý boxer - původ

Německý boxer původem pochází od mastifů a molosských dog, zavezených do střední Evropy ze středověkého Řecka před 2000 lety. Do Německa byl dovezen v polovině minulého století ke křížení a zušlechtění různých plemen psů dogovitých, nejbližší příbuzní plemene jsou německá doga a anglický buldok starého typu.

Charakteristika

Do současné doby přetrvává bojový charakter předků německého boxera. Boxer je živý, přátelský, otevřený pes, stále v dobré náladě. Jako jediné služební plemeno bývá bez výhrad doporučován i do rodin s dětmi, jimž je nejlepším společníkem. V případě potřeby však dokáže být náležitě ostrý, je výborným obranářem.

Německý boxer- výška

Psi měří v kohoutku 57 až 63 cm, feny 53 až 59 cm. Váha 25 - 32 kg.

Německý boxer - srst

Boxer má krátkou, hladkou a přiléhající srst. Srst je žíhaná nebo žlutá, popřípadě s bílými odznaky a černou maskou. Bílá nesmí pokrývat více než třetinu těla.

Péče o srst německého boxera

Pouze v období línání je nutné denní kartáčování k odstranění uvolněné srsti. Psa koupejte jen v případě nutnosti. Uši psa je nutné udržovat v čistotě, drápky krátké.

Povahové rysy

Veselý, inteligentní, poslušný, odvážný, oddaný, milý, velmi přítulný, klidný, ostražitý.

Výchova německého boxera

Vzhledem k rychlému vývoji je potřeba začít s důslednou výchovou již v ranném věku štěněte.

Pohyb

Snažte se zajistit boxerovi hodně pohybu, protože jej potřebuje. Až pes dospěje, můžete jej opatrně naučit běhat za svým kolem. Boxeři milují hraní a dovádění s ostatními psy, ale i kvůli hře s míčem se svým pánem rádi vylezou ze svého pelíšku.

Německý boxer - věk

Německý boxer se dožívá věku kolem 12 let.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama